O firmie ISOTRA

Produkujemy zaciemnienia na miarę już 30+ lat 

 

Historia firmy ISOTRA

Firma ISOTRA a.s. została założona w mieście Bolatice w roku 1992 przez wspólników: inż. Ericha Stavařa oraz inż. Bohumíra Blachuta, jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Działalnością początkową było prowadzenie hurtowni z uszczelkami do okien (łącznie z realizacją montażu). W ten sposób powstała nazwa ISOTRA. ISO od słowa izolacja, a tra od trade (handel). Ogromne zainteresowanie klientów żaluzjami po roku 1993 spowodowało rozszerzenie działalności ISOTRY najpierw o montaż żaluzji, a następnie także o ich produkcję. Nieustanne starania o udoskonalanie produktów i usług spowodowało w roku 1995 podjęcie decyzji o uruchomieniu produkcji własnych komponentów do żaluzji i innych produktów do urządzeń techniki zaciemniającej.

Kierunek rozwoju

Ogromna chęć nieustannego rozwoju i szukanie nowych rozwiązań technicznych spowodowało, że dzisiaj ISOTRA a.s. dysponuje własnym działem rozwoju, biurem projektowym, nowoczesną narzędziownią, wtryskarkami tworzyw termoplastycznych oraz rozległymi halami produkcyjnymi.

Firma ISOTRA interesuje się problematyką technologii urządzeń zaciemniających i ich wpływem na oszczędność energetyczną. Technologie, opracowane procedury, rozwój i badania w tej dziedzinie włączają ją do grona czołowych producentów urządzeń zaciemniających. Firma jest postrzegana, jako jeden z liderów technologicznych nie tylko w Republice Czeskiej, ale i na świecie.

ISOTRA image film

Program produkcyjny

Program produkcyjny obejmuje żaluzje zewnętrzne i wewnętrzne, rolety materiałowe, żaluzje s napędem solarnym, plissy, ściany japońskie, przedokienne zewnętrzne rolety, rolety screenowe, siatki przeciw owadom, markizy, werandy i pergole. Ważnym elementem jest produkcja komponentów, profili, urządzeń do cięcia oraz zespołów technologicznych do produkcji żaluzji.

Swoje zaawansowanie techniczne firma dokumentuje również przez posiadanie dwóch światowych patentów z dziedziny technicznych rozwiązań urządzeń zaciemniających oraz kilku wzorów użytkowych. ISOTRA jest synonimem innowacyjności, niezawodności, profesjonalności i tradycji.

Jakość, niezawodność, dbałość o klienta, badania, rozwój, technologia i innowacje w zakresie oszczędności energii, to są podstawowe wartości firmy ISOTRA. Celem firmy jest dostarczenie klientowi jednoznacznie identyfikowalnego produktu odpowiedniej jakości i na odpowiednim poziomie technologicznym. ISOTRA a.s. jest posiadaczem certyfikatów jakości ČSN EN ISO 9001-2009 i ČSN EN ISO 14001:2005, zatrudnia ponad 560 pracowników i eksportuje swoje wyroby do ponad 45 krajów świata.

25 rocznica jest dla firmy doniosłym jubileuszem działalności na rynku i daje jasny sygnał naszym klientom i partnerom handlowym. ISOTRA, tj. gwarancja innowacji, niezawodności, fachowości i tradycji. Już w związku z 20 rocznicą doszło do zmiany komunikacji korporacyjnej firmy i formy graficznej logotypu. Nowe logo powstało z maksymalnym naciskiem na czytelność i jednoznaczną rozpoznawalność w konkurencyjnym środowisku. Powstał niepowtarzalny wizerunek marki, którego czerwone tło symbolizuje dynamikę, z jaką firma ISOTRA rozwija się już ponad dwie dekady.

„Naszym celem jest dostarczenie klientowi markowego, łatwo rozpoznawalnego produktu. Odpowiadamy za jakość i wysoki poziom technologiczny naszych produktów.“